W NASZEJ SZKOLE
 
  STRONA STARTOWA
  ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA 2017-2018
  ROK 2016-2017
  STOŁÓWKA+OBIADY NA WYNOS
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
  ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
  PUNKTOWY SYSTEM OCENIANIA ZACHOWANIA
  PATRON SZKOŁY
  Z Gminnego Ośrodka Kultury
  HYMN SZKOŁY
  PLAN LEKCJI
  WYWIADÓWKI I DYŻURY
  RADY PEDAGOGICZNE
  GODZINY ZAJĘĆ I PRZERW
  SPORT W SZKOLE
  BIBLIOTEKA
  PLAN POSTĘPOWAŃ O UDZIELENIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
  800-LECIE BIAŁOŚLIWIA
  RADA RODZICÓW
  NAUCZYCIELE
  LEGENDA BIAŁOŚLIWSKA
  PRZYDATNE LINKI
  ARCHIWUM 2015 - 2016
  ARCHIWUM 2014-2015
  ARCHIWUM 2013-2014
  ARCHIWUM 2012-2013
  ARCHIWUM 2011-2012
  ARCHIWUM 2010-2011
  ARCHIWUM 2009-2010
  SAMORZĄD
  PROMOCJA ZDROWIA
  GABINET PIELĘGNIARKI
  PEDAGOG-LOGOPEDA
  ŚWIETLICA
  FORUM TWÓRCZYCH NAUCZYCIELI
  Licznik
  GALERIA
ROK 2016-2017
KOMUNIKATY:


--------*--------

ROK SZKOLNY
1.09 - UROCZYSTE
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO









BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMACH


 
ZBIERAMY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE

NA KARMĘ DLA ZWIERZĄT!

12.09 - ZWRACAMY UWAGĘ
NA ZAGROŻENIA...

...wynikające z nieograniczonego korzystania z komputera i Internetu.


 
26.09 - WYNIKI KONKURSU
NA PRZEDMIOT UŻYTKOWY
,,COŚ Z NICZEGO"


Prace nagrodzone:
Julia Helińska
Amelia Bartoszek
Patrycja Przybylska
Michał Skirzewski

  30.09 - VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Od 1 do 31.10 biblioteki szkolne świętują z okazji
Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych


Patrz tutaj ...


5.10 - Wybory do Samorządu Szkolnego



13.10 - Zostaliśmy zaproszeni
do cyrku.



14.10 - Tak świętowaliśmy
Dzień Edukacji Narodowej







DNIA 17.10.2016 R.
uczniowie obejrzeli dwa przedstawienia
,,Teatru Kurtyna" z Krakowa
.

Były to:

dla klas ,,0" - III - ,,Świat według Reksia"
  i dla klas IV - VI - ,,Twoje nowe jutro"
Przedstawienia profilaktyczne promujące zdrowy styl życia
oraz mające na celu zapobieganie przemocy i agresji.



20.10 - ŚLUBOWANIE KLASY I





Klasa pierwsza, której wychowawczynią jest Pani Arleta Iwanowicz,
bardzo dobrze przygotowała się do uroczystości. Uczniowie udowodnili, że
posiadają już umiejętności i zasób wiedzy, aby zostać uczniami naszej szkoły.
Występ był bardzo wzruszający i zabawny. Dzieciom towarzyszyły ich
rodziny. Klasa otrzymała także specjalne życzenia od klas drugich.

18.10 - Konkurs Fotograficzny
,,Urodziny Białośliwia"




24.10 - Uczniowie wykonali prace
na konkurs z darów jesieni.






25.10 - Zakończyła się zbiórka
żołędzi i kasztanów
na karmę dla zwierząt leśnych.

Zebrano ponad 9 ton karmy.

 

Konkurs plastyczny o najciekawszym
miejscu w Wielkiej Brytanii

- konkurs tylko dla klas IV - VI,
- format A3,
- technika dowolna,


Wyniki konkursu plastycznego
,,Kompozycje jesienne..."

Zwycięzcy klas I - III:
Zofia Bizon - II b, Wiktoria Góra - III c,
Nadia Pinkowska - III d

Wyróżnieni:
Maja Janeczko - III d, Szymon Częstochowski - II b
Marta Bartczak - II a, Cyprian Kubacki - III a,
Ksenia Gwizdowska - II d, Oliwier Rychłowski - III c,
Zuzanna Bogdańska  - II d, Wiktoria Wiśniewska - III c,
Kamil Zalewski - III d, Franek Bartoszek - II a

Zwycięzcy klas IV- VI:
Seweryn Kulka - V a, Kornelia Piosik - V a

Wyróżnieni:
Jakub Florek - IV a, Maja Bogdańska - V a,
Marcelina Szawłowska - IV b

Wyniki konkursu
na najbardziej kolorowy różaniec

Klasy I - III - prace nagrodzone:
Zofia Bizon, Katarzyna Bureta, Nikola Gromotka,
Iga Kubacka, Filip Kulczyński, Mikołaj Modrak,
Olga Nowak, Wiktoria Wiśniewska, Kamil Zalewski


Klasy IV - VI - prace nagrodzone:
Maja Bogdńska, Julia Konwinska, Hubert Kubich
Jadwiga Sieczka, Marta Żygowska


POMOC ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

źródło:http://bi.gazeta.pl/im/5/8507/z8507535Q,Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierzat-w-Radomiu.jpg
Pomagajmy razem.
Zbierzcie karmę i akcesoria dla zwierząt.
Przynieś dary do swoich wychowawców.
Zbiórka trwa do dnia 8.12.2016 r.


Dnia 18.11.2016 r.
w Młodzieżowym Domu Kultury ,,Iskra"
w Pile odbyło się uroczyste
wręczenie nagród
za konkurs powiatowy

,, W życiu mam swój styl - zdrowy styl życia".
Z naszej szkoły na konkurs wpłynęło 18 prac plastycznych.
Ogółem na konkurs wpłynęły 104 prace.
Spośród 20 nagrodzonych prac aż 5 było z naszej szkoły.



Laureatami zostali:
Natalia Piosik, kl. III
Szymon Częstochowski, kl. II
Mikołaj Libera, kl. III
Patrycja Przybylska, kl. V
Katarzyna Świtała, kl. V
                                                  Gratulujemy!

Dnia 18.11.2016 r. z inicjatywy Urzędu Gminy
w Białośliwiu,Pana Wójta oraz Dyrektor
Domu Kultury odbył się
Jubileusz 50 - lecia małżeństwa ( Złote Gody),
na którym wystąpili nasi uczniowie:

Jowita Frieske i Kamil Zalewski.


,,GRYPY MOŻESZ UNIKNĄĆ"
Gazetka tematyczna zawierająca porady odnośnie
zapobiegania grypie i przeziębieniu.



21.11 - Odbyły się

szkolne.


OGŁOSZENIE KONKURSU
NA NAJPIĘKNIEJSZY
KALENDARZ ADWENTOWY

Konkurs dla klas I - VI:
- wykonanie kalendarza zawierającego 24 okienka,
- technika pracy - przestrzenna,
- konkurs trwał do dnia 30.11.2016 r.


WOJEWÓDZKI
KONKURS MATEMATYCZNY 2016/2017

Dnia 1.12.2016 r. odbył się szkolny etap konkursu,
do którego przystąpiło 12 uczniów z klas V i VI.
Najlepszy wynik uzyskali:
Maria Krauze i Bartłomiej Kamiński, uczniowie kl. VI a.
Tym samym przeszli onido etapu rejonowego konkursu,
który odbędzie się w Pile.


WYSTAWA
,,KALENDARZ ADWENTOWY"










WYNIKI KONKURSU:
Klasy I - III
I - Jakub Kubacki, 3 d
II - Mikołaj Libera, 3 a
III - Oliwia Zdrenka, 3 b
Wyróżniena: Jan Bartoszek, 3 d i Wiktoria Kawała, 2 d
Klasy IV - VI
I - Amelia Bartoszek, 4 a
II - Jadwiga Sieczka, 4 b
III - Julia miedzińska, 5 b
Wyróżnienia: Marta Żygowska, 5 b, Oliwia Łoś, 6 b

2.12.2016 r. - Pasowanie na Świetlika








>>>>>><<<<<<
6.12.2016 r. - KIERMASZ ŚWIĄTECZNY




 
godz. 8.00 - 17.00
Organizatorzy:
Samorząd Szkolny i Rada Rodziców


WOJEWÓDZKI KONKURS
JĘZYKA POLSKIEGO

Do etapu rejonowego dostały się:
Kornelia Piosik, 5 a
Katarzyna Świtała, 5 a


PRACE WYRÓŻNIONE W KONKURSIE
PLASTYCZNO - LITERACKIM

,,List do Świętego Mikołaja"

Gorzuch Julia - 3 b, Góra Wiktoria - 3 c
Modrak Maciej - 2 b, Krauze Mikołaj - 2 b
Piosik Natalia - 3 d, Sieczka Gabrysia - 2 c
Szuda Karolina - 3 c, Zdrenka Oliwia - 3 b


ODBYŁA SIĘ ...

 
- u Magdaleny Rummel, tel. 601 262 818


DNIA 17.12.2016 R.
o godz. 1000 odbył się
Gwiazdkowy Turniej
Halowej Piłki Nożnej
o Puchar Rady Gminy


19.12 - SPOTKANIE
Z EMERYTOWANYMI NAUCZYCIELAMI

Goście obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów
klas III c i d, pod okiem wychowawczyń: Julity Posert i Arlety Płaczek.






21.12 - uczniowie klas IV - VI
także obejrzeli 
Jasełka przygotowane przez klasy III.












Wyniki konkursu plastycznego
o najciekawszym
miejscu w Wielkiej Brytanii

Miejsca:
I - Oliwia Łoś
II - Martyna Mikołajczak
III - Jadwiga Sieczka

Wyróżnienia:
Maria Krauze i Seweryn Kulka

22.12 - W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
Wszystkie klasy zasiadły do Wigilii.
Z radością otwierano prezenty i składano sobie życzenia.

klasa III a - Jasełka





klasa II c


klasa II b


klasa II d


klasa II a


klasa V b


klasa VI a


klasa VI b


klasa IV a


klasa IV b



klasa V a



ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Dawno temu przyszedł na ten świat Jezus, aby nas zbawić.
W ten świąteczny czas pamiętajmy przede wszystkim, że ...
,, ... Bóg tak umiłował świat, że syna swego jedynego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy, nie umarł, ale miał życie wieczne".

Podobny obraz
ŹRÓDŁO: http://www.potulice.chrystusowcy.pl/news/images/2016/20160106/1.gif

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


ŹRÓDŁO:http://decomariage.pl/image.php/thumb.jpg?


REALIZUJEMY PROGRAM
dla klas I - III
,,NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ"

Pierwsze zajęcia odbyły się w klasie II a,
której wychowawcą
jest Pani Katarzyna Sobczak.



Lekcja w klasie III a - wych. Pani Malwina Rzonska


Lekcja w klasie III d - wych. Pani Arleta Płaczek


Cele i założenia programu:
¨      uporządkowanie oraz poszerzenie informacji na temat zdrowia
¨      kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
¨      uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia
¨      uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego
 związane z biernym paleniem
¨      wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach,
 gdy inni ludzie przy nich palą,
- uczniowie otrzymają odpowiedzi na pytania:
CO TO JEST ZDROWIE?
OD CZEGO ZALEŻY NASZE ZDROWIE?
CO I DLACZEGO SZKODZI ZDROWIU?
CO ROBIĆ, GDY MOJE ŻYCIE JEST ZAGROŻONE?


I i II ŚNIADANIE W KL. III D


W akcji Góra Grosza
zebraliśmy 826,79 zł.
Najwięcej zebrała klasa III d - 151,11 zł.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.


27.01 - BALIK NOWOROCZNY

klasy I - III


klasy IV - VI







W CZASIE BALIKU ODBYŁ SIĘ TAKŻE
KONKURS NA STRÓJ KARNAWAŁOWY

I miejsce Wiktoria Wicka
Wyróżnienia: Oliwia Łoś, Kinga Kowal,
Mikołaj Lukjan, Zuzanna Rozpłoch,
Nadia Bogdańska, Marta Żygowska


13.02 - KONKURS
ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
w II kategoriach

,,MINI MASTER OF ENGLISH"
DLA KLAS II - III
- konkurs odbędzie się w 2 grupach:kl. II i III
- zapisy do dnia 28 lutego,
- konkurs odbędzie się 3 marca
o godz. 10.00 w sali 207

,,ENGLISH MASTER"
- konkurs odbędzie się w 3 grupach:
kl. IV,V,VI,
- zakres umiejętności:
czytanie, komunikowanie się,
słownictwo i gramatyka,
- zapisy do 20 lutego,
- konkurs odbędzie się 22 lutego
o godz. 13.45 w sali 207

               
organizator: D. Zych-Kubińska

Uczniowie obejrzeli program
profilaktyczny pt.
,,Zamiana ról."





18.02 - Nasi uczniowie wzięli udział
w Mistrzostwach Szkół Podstawowych
w Warcabach Klasycznych

Poszczególne miejsca zajęli:
II miejsce Patryk Jarzembowski
IV miejsce Oliwia Ciepłuch




Szkołę reprezentowali także:
Sylwia Lorek i Jan Czarnota
Drużynowo zajęliśmy IV miejsce

20.02 - Kolejne zajęcia
z programu

,,Nie pal przy mnie, proszę!"

Poniżej, kl. II b


ZAKOŃCZENIE KONKURSU
,,Nie pal przy mnie, proszę"
dla dzieci klas I-III oraz ich rodziców.

Wyniki:
I miejsca:
Dominik Korpal z Mamą, 3 c
Mikołaj Libera z Mamą, 3 a
II miejsca:
Jan Bartoszek z Mamą, 3 d
Franciszek Bartoszek z Mamą, 2 a
III miejsce:
Jowita Frieske z Mamą, 3 c




                                               Dziękujemy wsystkim za udział!

21.02 - Rada Rodziców zakupiła
do świetlicy nowe piłkarzyki.
Jak widać sprawdzają się doskonale,
a chętnych do gry nie brakuje.




Do 30 marca trwał konkurs biblioteczny

dla klas IV - VI. Jego tematem była,
wymyślona przez uczestników,
         scenka humorystyczna dotycząca
naszej szkolnej biblioteki.

Wyniki :
I miejsce - Agata Jankiewicz, kl. V a
II - Adam Jankiewicz, kl. II d
III - Wiktoria Czyż, kl. VI b

---*---

14.03 - Spotkanie z kapitanem Żeglugi Wielkiej
Panem Marcinem Radomskim.



Dnia 17 marca obchodzony jest Światowy Dzień Morza.
Cieszymy się, że spotkanie odbyło się blisko tej daty.
Uczniowie mogli obejrzeć wiele zdjęć z jego rejsów po całym świecie,
także statku oraz codziennego życia na nim w czasie rejsów.
Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali kapitana,
który także bardzo chętnie odpowiadał na liczne pytania uczniów.


20 - 22.03 - REKOLEKCJE

Spotkania z ks. Michałem Polerowiczem, rekolekcjonistą.



Znalezione w sieci.
Ksiądz Michał więcej o sobie w wywiadzie
dla Złotowskich Informacji - tutaj.

23.03 - POWITALIŚMY WIOSNĘ
Uczniowie przeszli ulicami Białośliwia,
odwiedzając po drodze Wójta Gminy
Krzysztofa Rutkowskiego, aby wspólnie
powitać WIOSNĘ.










23.03 - Wystawa prac konkursu
,,Wielkanocne strojne jajo"



23.03 - W szkolnym etapie konkursu Ortograficznego
o Pióro Wójta Gminy Białośliwie, najlepiej napisali
i przechodzą do finału konkursu
 w dniu 29 marca 2017 r.:

Michalina Gieroś, IV a; Lena Szulc, IV a
Wiktoria Kostrzewska, IV a; Oliwia Ida, IV b
Katarzyna Świtała V a; Patrycja Przybylska V a
Kornelia Piosik, Va; Oskar Kujawski V b
Maria Krauze, VIa; Julia Baszczyn, VIa
Kornelia Cylke, VI a; Martyna Mikołajczak VI a

                                                                             Gratulujemy!
Mistrzami Ortografii zostali:
Klas IV - Wiktoria Kostrzewska
Klas V - Katarzyna Świtała
Klas VI - Sylwia Lorek


Wicemistrzami zostali:
Klas IV - Patrycja Nowak
Klas V - Izabela Włodarek
Klas VI - Kinga Suska


23.03 -
Wyniki Konkursu Ortograficznego
Klas II

1 miejsce - Nela Frąckowiak, II b
2 - Gabriela Gzylkowiak, II b
3 - Oliwier Wyrobek, II b

Wyniki Konkursu Ortograficznego
Klas III

1 miejsce - Dobrosława Coblewska, III c
2 - Kamil Zalewski, III d
3 - Olga Bogdańska, III a

12.04 - Laureaci Konkursu Ortograficznego
o pióro Wójta Gminy Białośliwie


Zdobywcą pióra został
Oskar Kujawski z kl. V b

w kategorii klas VI
I miejsce zajęła Maria Krauze z kl. VI a

w kategorii klas V
II miejsce
Katarzyna Świtała z kl. V a
Kornelia Piosik z kl. V a

w kategorii klas IV
II miejsce - Oliwia Ida, kl. IV b
III miejsce - Michalina Gieroś, kl. IV a

                              Gratulujemy!

---*---
24.03 - Ostatnie zajęcia w ramach programu zdrowotnego
w klasie I a

,,Nie pal przy mnie, proszę!"







DNIA 1 KWIETNIA O GODZ. 14.30
odbył się

Turniej Tenisa Stołowego
dla dzieci klas I-III oraz IV-VI

na hali sportowej w Białośliwiu
Zorganizowany przez Klub Sportowy ,,Iskra"
przy Szkole Podstawowej im. Wiktora Kaji w Białośliwiu.

...
Do dnia 19 kwietnia trwa
rodzinny ekologiczny konkurs plastyczny
,,Dzieło z plastikowej butelki"

dla klas I - III i IV - VI
Praca w formie przestrzennej, wykonana
głównie z butelek plastikowych
oraz materiałów pomocniczych.
Ocenie podlegać będą:
- oryginalność,
- zgodnośc z tematem,
- estetyka wykonania.

6.04 - odbył się konkurs recytatorski
dla uczniów klas II - III
,,Humor w poezji dla dzieci"


I miejsce i również Nagrodę Publiczności
jednogłośnie zdobyła Iga Kubacka z klasy II d.


II miejsce - Jakub Kubacki, kl. III d
III - Gabriela Sieczka, kl. II c

wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Bogdańska-II d, Jeremi Czajkowski-III c,
Cyprian Kubacki-III a, Martyna Neumann-III c,
Maja Słomka-II c, Wiktoria Wiśniewska-III c

                           
    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!




Dnia 7.04.2017 r. odbył się
Szkolny Konkurs Wiedzy
o Wiktorze Kaji


wyniki:
I miejsce - Maciej Woźniak, 6 b
II - Katarzyna Świtała, 5 a
Oliwia Ciepłuch, 6 b
Maria Krauze, 6 a
III - Kinga Kowal, 6 a

---*---
7.04 - Rada Rodziców
przeprowadziła
Kiermasz Wielkanocny







26.04 - Wycieczka do lasu w nagrodę
za zbiórkę karmy dla zwierząt.

Wycieczkę zorganizował i przeprowadził, a także wręczył nagrody
najlepszym zbieraczom Pan Eugeniusz Rolczak .












4.05 - Odbył się Konkurs Sudoku
Kolejne miejsca zajęli:
I - Agata Jankiewicz
II - Patrycja Przybylska
III - Kornelia Piosik

--*--
8 MAJA-DZIEŃ BIBLIOTEKARZY
I BIBLIOTEK

Ten dzień świętowaliśmy wspólnie z biblioteką Gimnazjum.

W roli głównej wystąpiły, tego dnia, książki,
z których została ułożona tęcza.


                                              Czytaj więcej...
--*--
Konkurs
,,Moja Szkoła"
w kat. klas I-III i IV-VI.


--*--
Konkurs o Janie Pawle II.

--*--

Dnia 10.05.2017 r. odbył się
VI Konkurs Piosenki Szkolnej.


Uczestnicy klas I-III

Kolejne miejsca zajęli:

I - Zofia Strojek, III c
II - Igor Saturski, II c
oraz zespół: Olga Bogdańska i Maja Wachowiak, III a
III - Jowita Frieske, III c
Wyróżnienia:
zespół: Kamila Piosik i Filip Pawłowski, III d
Emilia Osendowska, III d







*

Uczestnicy klas IV-VI
Kolejne miejsca zajęli:

I - Julia Miedzińska, V a
II - Katarzyna Świtała, Va
III - Izabela Włodarek, V a
- zespół kl. 5 a: Kornelia Piosik i Patrycja Przybylska, V a
wyróżnienie:
Bartłomiej Kamiński,  VI a




                            Wszystkim gratulujemy!

--*--
WYNIKI KONKURSU
MATEMATYCZNEGO KLAS II - III

Podobny obraz
Klasa II
1. Hubert Kubicki, kl. II c
2. Iga Kubacka, kl. II d
3. Gabrysia Gzylkowiak, kl. II b

Klasa III
1. Jakub Kubacki, kl. III d
2. Natalia Piosik, kl. III d
3. Dobrosława Coblewska, kl. III c

Międzynarodowy Konkurs
Matematyczny Kangur 2017


Laureaci naszej szkoły:
Kornelia Piosik, kl. V a - wynik bardzo dobry (140,00 pkt)
Patrycja Przybylska, kl. V a - wyróżnienie
Natalia Piosik, kl. III d - wyróżnienie
Zofia Bizon, kl. II b - wyróżnienie
Marcelina Kusz, II a - wyróżnienie
Gabriela Gzylkowiak, kl. II b - wyróżnienie
Gratulujemy!

--*--
18.05 - Druga wycieczka do lasu dla najlepszych
zbieraczy karmy dla zwierząt.


--*--

19.05.2017 r.
Dzień Patrona Szkoły


Wiktor Kaja 1891-1939






















--*--
20.05 - Rozdano nagrody uczestnikom konkursu

,,Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy i  Juliana Tuwima"

w Miejskim Domu Kultury ,,Iskra" w Pile.

I miejcse - Wiktoria Czyż, VI b
Wyróżnienia:
Maria Krauze, VI b
Nikola Weyer, VI b
Nikola Gacka, VI a


--*--
24.05 - Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ilona Gromotka
wręczyła uczniom klas IV - VI klucze do szafek.

















--*--

ZAKOŃCZENIE FLUORYZACJI

Znalezione obrazy dla zapytania fluoryzacja
 Zabieg fluoryzacji powoduje, że zęby stają się bardziej odporne
na szkodliwe działanie kwasów oraz bakterii i tym samym
zwiększa się ich odporność na próchnicę. Jest to aktualnie jedna
z najskuteczniejszych metod mających na celu
zapobieganie rozwojowi choroby próchnicowej.

31.05 - Wycieczka klas III do Skansenu w Osieku
















         Obecnie w muzeum znajduje się 28 dużych obiektów architektonicznych chałupy i zabudowania gospodarcze od XVIII do pocz. XX w., remiza z pocz. XX w., 3 wiatraki („koźlak”, „paltrak” i „holender”), kościół, kuźnia i tartak oraz przykłady tzw. małej architektury: kapliczki przydrożne, piece chlebowe, studnie i piwnica ziemna.

           Do najcenniejszych obiektów przeniesionych na teren skansenu należą chałupy podcieniowe z przełomu XVIII i XIX wieku z Dźwierszna Wielkiego i Głubczyna (Krajna). Większość sprzętów wypełniających wnętrza pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, muzeum posiada też unikatowe, pojedyncze eksponaty z XVIII wieku. W skansenie prezentowe są domostwa chłopskie, pomieszczenia gospodarskie, szkoła wiejska, warsztaty rzemieślnicze (kowala, szewca), sklep i karczma.

                                             źródło:http://www.muzeum.pila.pl/o_skansenie.php?lang=pl

1.06 - DZIEŃ DZIECKA

grillowaliśmy ...



jedliśmy lody ...


malowaliśmy twarze ...




rysowaliśmy Białośliwie ...










trochę na sportowo ...





postawiliśmy na milion ...


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
WSZYSTKIM DZIECIOM!!!

...........*...........

5.06 - Klasa IV a została
,,Klasą Patronacką"
Związku Międzygminnego
,,Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi"
i weszła w skład Wielkiej Drużyny Zielonych PRGOK.
Gośćmi byli:
Pani Jolanta Borkowska - specjalista ds. edukacji
Pani Małgorzata Sypuła - kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Administracji
Pan Krzysztof Oleksy - specjalista ds. informacji
Pan Krzysztof Rutkowski - Wójt Gminy Białośliwie

Podpisano porozumienie, w myśl którego przyszłoroczna
klasa IV weźmie udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej
(adresowanym do uczniów klas IV szkół podstawowych)
dotyczącym poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska.







Klasa otrzymała Ordery Wielkiej Drużyny Zielonych
  oraz symboliczne drzewko.


Materiały szkoleniowe do realizacji projektu zapewniają
ZM PRGOK i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zainteresowanych projektem odsyłamy do:
https://pl-pl.facebook.com/ZMPRGOK/

--------*--------
W ramach projektu klasa posadziła
podarowane drzewko na terenie szkoły.





--------*--------
W Szkolnych Mistrzostwach
w Tenisie Stołowym Chłopców
kolejne miejsce zajęli:

I - Michał Strojek
II - Jakub Wyrobek
III - Fabian Burzyński



-----*-----

Wręczono nagrody
za Szkolny Konkurs Warcabowy.

 Miejsca w kat. dziewcząt:
I - Oliwia Ciepłuch
II - Sylwia Lorek
III - Kornelia Cylke

Miejsca w kat. chłopców:
I - Patryk Jarzembowski
II - Jan Czarnota
III - Dawid Adamczewski




9.06.2017 - Nasi uczniowie wzięli udział
w IX Międzynarodowym Konkursie Piosenki Religijnej
,,Śpiewaj Panu" w Olszewce.







Naszą szkołę reprezentował chór szkolny w 11 osobowym składzie, który wykonał pieśń ,,Błogosław duszo moja Pana" oraz solistka Julia Miedzińska z piosenką ,,Duszo ma Pana chwal". Uczniowie pięknie zaprezentowali swoje utwory. mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez afrykańską wokalistkę - Mari. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa: Miedzińskich, Helińskich i Krauze, dzięki których życzliwości mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej imprezie muzycznej.

KORNELIA PIOSIK
otrzymała nominację do Mistrzostw Polski
w skoku wzwyż
XXIII Grand Prix Polski
Czwartków LA

------*------

Udział uczniów w programie
,,Znajdź właściwe rozwiązanie"




Dla ochotników został przeprowadzony mini-konkurs
,,Zdrowy styl życia."


Wszystkie prace były bardzo starannie wykonane.

Jury postanowiło wylosować 3 kolorowanki.

Są to prace:
Wiktorii Czyż, Igi Pawłowskiej oraz Nikoli Weyer

-----*-----

19.06 - ,,Mam Talent".
Kolejna edycja konkursu, w czasie którego uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności. Tym razem były to: śpiew, jazda na rolkach, taniec, recytacja wiersza.




Uczestnicy








Miejsca:
1. Martyna Gabrych
2. Jednorożec Team
3. Iga Kubacka
4. Olga Bogdańska
Uczestnikom gratulujemy odwagi!

--------*--------


23.06 - Uroczyste zakończenie
 roku szkolnego





















































Wszystkim Uczniom życzymy
udanego wypoczynku!

źródło obrazka:https://static.godealla.pl/travel/images/facebook.jpg

 
   
Przycisk Facebook "Lubię to"  
   
Reklama  
   
Owiedziło nas: 25452 odwiedzający<<
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=