NASZE SUKCESY
DZIAŁALNOŚĆ UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO
„ISKRA" PRZY SZKOLE
PODSTAWOWEJ IM. WIKTORA KAJI W BIAŁOŚLIWIU
LATA 2003 - 2010
1. Data rozpoczęcia działalności: 8.07.2003r.
2. Zarząd klubu:
pan Piotr Kadecki – prezes
pani Żanetta Rożek – sekretarz
pan Wiesław Zych – członek zarządu
pan Wojciech Kubiński – członek zarządu
pani Arleta Iwanowicz – członek zarządu
3. Ilość członków klubu: 154
4. Zakres prowadzonej działalności:
a) Prowadzimy pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci:
- piłka nożna dla chłopców VI i V 2 godziny lekcyjne tyg.
- piłka nożna dla chłopców IV 2 godziny
- piłka nożna dla dziewcząt 1 godziny
- unihokej dla dziewcząt 1 godzina
- piłka siatkowa dla dziewcząt 2 godziny
- piłka siatkowa dla chłopców 2 godziny
- tenis stołowy dla dziewcząt i chłopców 1 godzina
- nauka pływania dla klas III 2 godzina
b) Uczestniczymy w imprezach sportowych powiatowych, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy:
- sztafety 8x50 metrów,
- sztafetowe biegi przełajowe,
- indywidualne biegi przełajowe,
- indywidualne mistrzostwa w szachach,
- drużynowe mistrzostwa w szachach,
- indywidualne mistrzostwa w warcabach,
- mistrzostwa w czwórboju la,
- drużynowe mistrzostwa w tenisie stołowym,
- mistrzostwa w siatkówce,
- mistrzostwa w unihokeju,
- mistrzostwa w piłce nożnej chłopców,
- mistrzostwa w halowej piłce nożnej,
- mistrzostwa w piłce nożnej dziewcząt.
Uczestniczymy również w imprezach sportowych organizowanych przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile,
Regionalny Turniej Mini Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.
c) Organizujemy imprezy sportowe:
- turniej piłki nożnej na „Orliku 2012”,
- turniej piłki siatkowej,
- turniej warcabowy,
- turniej szachowy,
- mistrzostwa szkoły w piłkę nożną,
- mistrzostwa szkoły w piłkę siatkową,
- turniej tenisa stołowego,
- bieg na orientację - „punktobranie”,
- zawody sprawnościowe „małpi gaj”,
- zawody biegowe
- mikołajkowy turniej w piłkę siatkową nauczyciele – uczniowie,
- turniej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w unihokeja,
- mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym,
- mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt.
Na niektóre z tych imprez otrzymujemy dotację w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców gminy Białośliwie.
5. Osiągnięcia sportowe:
2007 ROK
ZDOBYCIE I MIEJSCA (NIKOLETTY ROSOŁOWSKIEJ) I ZDOBYCIE I MIEJSCA (KRZYSZTOFA KANI) W X BIEGU PRZEŁAJOWYM IM. KMDR. B. ROMANOWSKIEGO W MIASTECZKU KRAJEŃSKIM,
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ
W WYRZYSKU,
- ZDOBYCIE II MIEJSCA (MATEUSZA NIJAKA) W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W WARCABACH KLASYCZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH,
- ZDOBYCIE IV MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT,
- ZDOBYCIE V MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW,
- ZDOBYCIE V MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT,
- ZDOBYCIE III MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW, - ZDOBYCIE V MIEJSCA W MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ W KRAJENCE, - ZDOBYCIE IV MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU PILSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ,
- ZDOBYCIE XI MIEJSC MEDALOWYCH W BIEGU „BOHATERÓW KRAJNY” W NIEŻYCHOWIE ( W KATEGORJI KLAS IV - SZYCKO
SEBASTIAN II MIEJSCE, KANIA KRZYSZTOF I MIEJSCE, MATUSZEWSKI MICHAŁ III MIEJSCE, STROJEK ALEKSANDRA II MIEJSCE, NIEMCZYŃSKA KLAUDIA I MIEJSCE. W KATEGRJI KLAS VI – ROSOŁOWSKA NIKOLETTA I MIEJSCE, KLISZ MAŁGORZATA II MIEJSCE, KULIŃSKA MIRELA III MIEJSCE, ALWIN MATEUSZ I MIEJSCE, OSOŚ KAMIL II MIEJSCE, BEMBNISTA TOMASZ III MIEJSCE),
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII DZIEWCZĄT KLAS IV,
- ZDOBYCIE II MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII CHŁOPCÓW KLAS IV,
- ZDOBYCIE II MIEJSCA W SKOKU WZWYŻ ( OSOŚ KAMIL ORAZ KOWNACKA ANGELIKA ) NA GRAND PRIX CZWARTKÓW LA
2008 ROK
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF DZIEWCZĄT W KATEGORII KLAS V,
- ZDOBYCIE II MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI
NOŻNEJ TKKF CHŁOPCÓW W KATEGORII KLAS VI,
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF DZIEWCZĄT W KATEGORII KLAS IV,
- ZDOBYLIŚMY II MIEJSCE W IX OLIMPIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY POWIATU PILSKIEGO W KATEGORII GIMNAZJA I SZKOŁY PODSTAWOWE,
- ZDOBYLIŚMY III MIEJSCE JAKO GMINA W IX OLIMPIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY POWIATU PILSKIEGO W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE,
- ZDOBYLIŚMY III MIEJSCE W BIEGU PRZEŁAJOWYM SZKÓŁ WIEJSKICH POWIATU PILSKIEGO W ŚMIŁOWIE,
2009 ROK
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF DZIEWCZĄT W KATEGORII KLAS VI,
- ZDOBYCIE II MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI
NOŻNEJ TKKF CHŁOPCÓW W KATEGORII KLAS V,
- ZDOBYCIE I MIEJSCA W REGIONALNYM TURNIEJU MINI PIŁKI NOŻNEJ TKKF DZIEWCZĄT W KATEGORII KLAS V,
- ZDOBYLIŚMY III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT,
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT,
- III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W SZACHACH DRUŻYNOWYCH ,
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT ,
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT (SATURSKA KAROLINA, STROJEK ALEKSANDRA),
- IX MIEJSCE W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT ,
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT (SATURSKA KAROLINA),
- II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT (STROJEK ALEKSANDRA),
2010 ROK
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT (SATURSKA KAROLINA),
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT 2010 (SATURSKA KAROLINA, SATURSKA ALEKSANDRA),
- II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT (SATURSKA KAROLINA, SATURSKA ALEKSANDRA),
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W WARCABACH KLASYCZNYCH (NIJAK MATEUSZ),
- III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W WARCABACH KLASYCZNYCH (ROMMEL PRZEMYSŁAW),
- II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW (STALKA JAKUB, MATLAK SEBASTIAN, KANIA ARKADIUSZ, JANKOWSKI ŁUKASZ, JURGIEL SZYMON, ROMMEL PRZEMYSŁAW, MICHALSKI ARTUR, NIJAK MATEUSZ, MICHAŁEK HUBERT),
- III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW ORLIK CUP 2012,
- III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT,
- IV MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT,
- III MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W WYSOKIEJ,
- II MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W OSIEKU,
- I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT,
- III MIEJSCE W TURNIEJU WIEDZY PREWENCYJNEJ.
- III MIEJSCE W MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORIICHŁOPCÓW KLAS VI,
- III MIEJSCE W MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII CHŁOPCÓW KLAS V,
- II MIEJSCE W MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII CHŁOPCÓW KLAS IV,
- II MIEJSCE W MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII DZIEWCZĄT KLAS V,
- II MIEJSCE W MINI TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ TKKF W KATEGORII DZIEWCZĄT KLAS VI.
SUKCESEM NA PEWNO JEST IV MIEJSCE W IX POWIATOWEJ OLIMPIADZIE POWIATU PILSKIEGO NA 29 SZKÓŁ STARTUJĄCYCH I ZAJĘCIE III MIEJSCA JAKO GMINA
W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.
MOŻEMY TAKŻE POCHWALIĆ SIĘ ZDOBYCIEM DWA RAZY
Z RZĘDU I MIEJSCA W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ DZIEWCZĄT CZY TEŻ ZDOBYCIE TRZY RAZY I MIEJSCA W TURNIEJU WIEDZY PREWENCYJNEJ I RAZ III.
Oprócz sukcesów sportowych cieszymy się z bardzo licznej frekwencji na zajęciach pozalekcyjnych. Prowadzimy zajęcia z różnych dyscyplin sportowych więc każde dziecko może wybrać coś dla siebie.
Prowadzimy także naukę pływania dla dzieci z klas III na basenie w Wyrzysku
ponieważ chcielibyśmy, aby każde dziecko wychodzące ze szkoły podstawowej potrafiło pływać dwoma stylami. Prowadziliśmy doskonalenie pływania dla dzieci z klas IV z którego bezpłatnie mogły korzystać dzieci dzięki dofinansowaniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W szkole prowadzona jest również gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna dla dzieci z wadami postawy z klas I-III oraz IV-VI. Więc nie tylko sukcesy sportowe cieszą, ale to że dzieci chętnie garną się do wysiłku fizycznego, o który dbają dwaj panowie K, nauczyciele wychowania fizycznego pan mgr Piotr Kadecki i pan mgr Wojciech Kubiński.
Nad sportem w szkole czuwa przede wszystkim pan dyrektor mgr Wiesław Zych, dzięki któremu możemy uczęszczać w tak licznych imprezach sportowych.
Zawsze pamiętajmy że: „Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu” dr Wojciech Oczko
mgr Piotr Kadeck